ALBÜM

ALBÜM

_______

AFIEROMENOS STO REMBETIKO

“Afieromenos sto Rembetiko”nun (Rembetiko’ya Adanmış) tüm prodüksyon aşamaları Eylül-Aralık 2016 tarihleri arasında Atina’da gerçekleşti. Türk müzisyen Evrim Ateşler, Yunan müzisyenler Antonis Gerogiannis (perküsyon), Nikos Gyras (kontrbas), Nikos Mermigkas (ud, buzuki, bağlama, lavta), Mihalis Bakalis (perküsyon), Dimitris Sintos (gitar) ve Aspasia Stratigou (vokal) ile yakın işbirliği  içinde albümünü Türk ve uluslararası dinleyicilerle paylaştı. Albümde, geleneksel İzmir ve Rembetika şarkılarını kendi yorumu ile seslendirirken, aynı zamanda yıllardır yapmış olduğu gibi Yunan - Türk kültürleri ve bu kültüre ait şarkıların geleneksel ve güncel yorumları arasında da sanat adına bir köprü oluşturmuştur.

Bu seçkin müzisyenlerin yetenekleri, Evrim Ateşler’in eşsiz yorumu, ona eşlik eden önemli Yunan solist Aspasia Stratigou’nun desteği ve Giannis Baxevanis’in uzman ses mühendisliği ile bu albüm; “Yunan Blues”u olarak da bilinen ve bu müzik türü ile ilgilenen kitle için özellikle değerlidir.

“Afieromenos Sto Rembetiko”; Ocak 2017 itibariyle Yunanistan’da-Türkiye’de ve tüm dünya dijital platformlarında dinleyicisi ile buluşmuştur.

 

GINEKIES FONES MAZI

Evrim Ateşler 2018 yılında yine tüm prodüksiyon aşamaları Atina/Yunanistan'da hazırlanan "Birlikte" anlamına gelen 2. albümünü "MAZI" yi yayınladı. 7 ünlü Yunan kadın sesle (Ria Ellinidou - Eirini Haridou - Ioulia Karapataki - Katerina Katsigianni - Sofia Papazoglou - Fotini Rentzi - Aspasia Stratigou) 7 düet seslendiren müzisyen, 2 solo ve 2 enstrümantal parçayı da ekleyerek bu özel projeyi Yunanistan'dan sonra Türkiye'de de dinleyicisi ile buluşturdu. “Mazi”; Aralık 2018 itibariyle önce Yunanistan’da daha sonra Türkiye’de ve tüm dünya dijital platformlarında dinleyicisi ile buluşmuştur.

 

 

ALBÜM