ALBÜM

ALBÜM

_______

AFIEROMENOS STO REMBETIKO

“Afieromenos sto Rembetiko”nun (Rembetiko’ya Adanmış) tüm prodüksyon aşamaları Eylül-Aralık 2016 tarihleri arasında Atina’da gerçekleşti. Türk müzisyen Evrim Ateşler, Yunan müzisyenler Antonis Gerogiannis (perküsyon), Nikos Gyras (kontrbas), Nikos Mermigkas (ud, buzuki, bağlama, lavta), Mihalis Bakalis (perküsyon), Dimitris Sintos (gitar), Aspasia Stratigou (vokal) ve İbrahim Kurnaz (keman) ile yakın işbirliği içinde albümünü Türk ve uluslararası dinleyicilerle paylaştı. Albümde, geleneksel İzmir ve Rembetika şarkılarını kendi yorumu ile seslendirirken, aynı zamanda yıllardır yapmış olduğu gibi Yunan - Türk kültürleri ve bu kültüre ait şarkıların geleneksel ve güncel yorumları arasında da sanat adına bir köprü oluşturmuştur. Bu seçkin müzisyenlerin yetenekleri, Evrim Ateşler’in eşsiz yorumu, ona eşlik eden önemli Yunan solist Aspasia Stratigou’nun desteği ve Giannis Baxevanis’in uzman ses mühendisliği ile bu albüm; “Yunan Blues”u olarak da bilinen ve bu müzik türü ile ilgilenen kitle için özellikle değerlidir.

“Afieromenos Sto Rembetiko”; Ocak 2017 itibariyle Yunanistan’da-Türkiye’de ve tüm dünya dijital platformlarında dinleyicisi ile buluşmuştur.

Albümü CD olarak satın almak için, İLETİŞİM bölümündeki formu İSİM/SOYİSİM-TELEFON ve KARGO ADRESİ bilgileriniz ile doldurup bize gönderebilirsiniz.

Digital formatta indirmek için aşağıdaki sitelerden destek alabilirsiniz.

 

AFIEROMENOS STO REMBETIKO

  AFIEROMENOS STO REMBETIKO

AFIEROMENOS STO REMBETIKO

ALBÜM